Warszawa da się lubić

tu bylo zdjecie rzeki

Nie byłem tu ponad rok. Koło BUW-y wykiełkowała nowa kawiarnia z książkami. Zdrowe jogurty i tarta, cisza z kolorkami i miłą obsługą. I nie tak nadymione jak w Czułym B.

A nad papierem toaletowym wisi karteczka „Taśmy prawdy”.

(Księgarz trochę połajał, jak zacząłem ustawiać aparat, więc zdjęcia innych dokleję. Niech tylko obudzi się mój przewodnik i przypomni wczorajszą trasę).

(11 IX) Miejsce nazywa się Tarabuk.

Reklamy

Tagi:

Komentarzy 14 to “Warszawa da się lubić”

 1. pokinx Says:

  niskie niebo nad warszawą… – ładne, kapkę nierzeczywiste:)

 2. vontrompka Says:

  BUW-y?? widać, żeś Waść nie z Warszawy i posługujesz się akronimiczną logiką onomastyczną, która wszak tu całkiem nie na miejscu. Bo: ten BUW, tego BUWu. :)

 3. caffeto Says:

  A ja w Warszawie jeszcze nie byłam :P

 4. pokinx Says:

  ależ gdzie tam! kolega vontrompka jest na bakier z genderem, apeluję do rozwagi – ta BUWa, tej BUWy. nie dość, że język polski (i każdy) jest wykładnią władzy męskiej dominacji, to jeszcze chcecie nam bibliotekę przerobić na masculinum. pci nie oddamy, buwa…:)

 5. wrona Says:

  zgadzam sie z przedmowczynia – dodam jeszcze ze od razu mi sie pan wydal na bakier z wieloma sprawami wystarczy przejrzec bloga w ktorym konsekwentnie propaguje pan postawe nieufnosci do milosciwie nam panujacych i sieje zamet w duszach (jeszcze) mlodych bywalcow blogosfery ;p

 6. vontrompka Says:

  nosz przecież buwa to już tylko o krok od bulwy. to może jakiś kompromis? żeby zachować dżenderową równowagę, nie dominować pciowo, ale jednak dopieścić płeć piękną (who’s the boss?…), proponuję – to BUWao. i najlepiej – odmieniać, jak kakao. to kakao, w tym kakale.

 7. pokinx Says:

  no nie wiem… świństwa to czy dyskurs medyczny? jak świństwa to pozostaje tylko spytać – w którym kakale…? jak medyczny, to przyjmują do 10…:) i skąd przekonanie, że dodanie „o” to jest pieszczota dla płci pięknej?

 8. wrona Says:

  choć kakao darzę szczerą sympatią, jestem zmuszony odrzucić vontrompki propozycję kompromisu. oferowana „równowaga” zakłada bowiem językową kastrację rzeczownika „biblioteka”, który imo rodzaj swój posiada także, gdy sam schowa się w skrócie. ja chodzę do buw-y, czyli do niej.

  a poczynania rady języka polskiego, która posłuszna tradycji sankcjonuje opresyjną strukturę naszego języka, tylko utwierdzają mnie w przekonaniu o konieczności zmian. zobaczymy (bo może dożyjemy), co na to uzus edukowany przez genderowe frakcje :]

 9. vontrompka Says:

  no cóż. warszawski uzus jest zdecydowanie maskulinistyczny. jajakowarszawiakodpokoleń nie spotkałem się z tym zżeńszczeniem, które kolega Wrona proponuje. (TEN Wrona??!)

  koleżankę (?) pokinx chcę poinformować, że pieścić miało pozostawione ‚a’, a nie kompromisowo dodane ‚o’. ale widać pieszczota zbyt subtelna…

 10. wrona Says:

  no wlasnie, ta pokinx, i ten wrona, i ten vontrompka :]

 11. pokinx Says:

  może sęk w tym, że na pieszczotę trzeba zasłużyć…

 12. wrona Says:

  …na pieszczenie też :] a znijaczenie zżeńszczonego skrótu to raczej próba dyplomacji niż połechtania

 13. szczypior Says:

  Dzięki za cynk, odwiedzić trza.

 14. entelepentele Says:

  dyskusją tą BUW zapewne połechtana została……
  A Tarabuk zaiste dobre miejsce na podobne rozważania:)
  Pozdrawiam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: